SUPLEMENTY ODCHUDZAJĄCE

Na rynku istnieje wiele suplementów, które w „magiczny” sposób mają spalać tłuszcz. Jednak czy tak naprawdę działają. Zdecydowanie nie, a przynajmniej nie te, które są ostro reklamowane w radiu, czy telewizji. Istnieje wiele substancji, które pomagają spalać tłuszcz.

Suplementy Na Odchudzanie

Kofeina

Jest składnikiem wielu roślin, dostarczenie 200mg kofeiny zwiększa przemianę materii aż o 7%. Powoduje także podwyższenie temperatury ciała co również zwiększa dzienny wydatek energetyczny. Kofeina daje bardzo dobre efekty w przypadku ludzi młodych z wiekiem nasze organizmy stają się coraz bardziej odporne na jej działanie. Substancja ta pozwala zwielokrotnić efekty aktywności fizycznej oraz pomaga w utrzymani stałej masy ciała

Yerba Mate

Ma bardzo zbliżone działanie do kofeiny, jednak pod jednym względem zasadniczo różni się od innych substancji wspomagających odchudzanie. Yerba nie powoduje wzrostu tempa pracy serca, ponadto pozwala on w pełni wykorzystać potencjał energetyczny tłuszczu.

Zielona Herbata

Zielona herbata pochodzi tak naprawdę z tego samego krzewu co czarna, jednak jest pozyskiwana z niesfermentowanych liści. Ma działanie przyśpieszające spalanie energii  jednak zdecydowanie mniejsze niż kofeina.

Gorzka Pomarańcza

Zawiera znaczne ilości synefryny i oktopaminy, ich działanie jest bardzo zbliżone do działania adrenaliny. Jednak substancja ta ma także negatywne skutki zastosowania jak: wyższe ciśnienie tętnicze oraz przyśpieszenie pracy serca. Oficjalnie jest zabroniona więc jej stosowanie odbywa się na własną odpowiedzialność, a dawki powinny być niewielkie.

Johimbina

Jest niewątpliwe afrodyzjakiem, ale także pomaga spalać znaczne ilości tłuszczu, doskonale działa na uporczywy tłuszcz, jednak jej zastosowanie powinno mieć miejsce u osób z poziomem tkanki tłuszczowej poniżej 15%. W innym przypadku nie będzie aż tak skuteczna. Ponieważ nie można jej kupić legalnie to preparaty, które można dostać na czarnym rynku często nie zawierają jej wcale. Nie wolno jej stosować w przypadku jakichkolwiek problemów z ciśnieniem krwi, bądź zaburzeniami rytmu serca.

Preparaty, z którymi mamy styczność na rynku zawierają z reguły te substancje, czasem stosując zamienne nazwy. Innym typem substancji jest l-karnityna, jednak o niej kiedy indziej.

Trener Kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *