SUPLEMENTY NA MASĘ

Masa mięśniowa raczej nie przychodzi łatwo dlatego warto oprócz zachowania diety i odpowiedniego odżywiana pomyśleć o suplementacji, dzięki której zmaksymalizujemy efekty naszej pracy. Trening pozwala zniszczyć włókna mięśniowe, które potem organizm odbudowuje z nawiązką. Aby uzyskać jakościowo lepszą masę, czyli gęstszą i zmniejsza ilością komórek tłuszczowych należy zapewnić zwiększoną podaż białka. Jednak jak to zwykle bywa białko białku nierówne. W tym przypadku ważna jest bio-przyswajalność, jeśli chodzi o białka pochodzenia naturalnego to najwyższy wynik uzyskuje oczywiście białko kurze, jednak serwatka, bądź syntetyczny izolat może być nawet kilkakrotnie lepiej przyswajalny. Dlatego na pierwszym miejscu wśród suplementów zwiększających masę znalazła się odżywka białkowa.

Jakie Suplementy Na Mase?

Odżywka białkowa

Istnieje bardzo wiele rodzai odżywek, jednak nie będziemy opisywać każdego rodzaju po kolei, po prostu układając plan suplementacyjny warto pamiętać odżywce białkowej. Zapewniając odpowiednią podaż białka automatycznie zmuszamy organizm do budowy tkanki mięśniowej

Aminokwasy

BCAA czyli aminokwasy rozgałęzione można stosować praktycznie przez cały rok, tak samo jak odżywki białkowe, mają bardzo silne działanie anaboliczne. Należy stosować je rano tuż po przebudzeniu i zaraz po treningu. BCAA również pobudza organizm do produkcji testosteronu.

Kreatyna

Jest królową suplementów i jednocześnie jest najpopularniejszym z nich. Pozwala zwiększyć masę mięśniową i poprawić wyniki siłowe. Kreatyna gromadzi wodę w włóknach mięśniowych co przyśpiesza procesy metaboliczne i pozwala lepiej odżywiać mięśnie. Naturalnie organizm wytwarza około 2 gramów kreatyny dziennie, a suplementujemy zazwyczaj około 10 gramów na dobę.

Boostery Testosteronu

Cóż tego rodzaju preparaty pozwalają naprawdę zwiększyć poziom hormonów anabolicznych we krwi. Najlepsze w działaniu są pre-kursory tego hormonu. Wzrost siły następuje zazwyczaj po około 2 tygodniach stosowania, a masa uzyskana w trakcie cyklu jest dość trwała.

Jak widać istnieje wiele suplementów wspomagających przyrosty masy mięśniowej. Zazwyczaj jedyną przeszkodą są pieniądze.

Trener Kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *