Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kwas foliowy – który wybrać i kiedy go zażywać?

3 marca 2021 kwas foliowy który wybrać

Regularne zażywanie kwasu foliowego jest niezwykle ważne dla każdej kobiety, który planuje zajście w ciążę. Kwas foliowy jest bardzo ważny, aby dziecko urodziło się zdrowe. Jeżeli kobieta zaniedba ten obowiązek, może to skończyć się bardzo poważnymi powikłaniami.

Kwas foliowy a ciąża

Ciąża jest nazywana stanem błogosławionym. Nie bez powodu. Kobieta nosi w sobie nowe życie. Przez dziewięć miesięcy malec rozwija się w brzuchu, a później przychodzi na świat na skutek porodu naturalnego albo cesarskiego cięcia. Niektóre kobiety w ogóle nie przygotowują się do ciąży, ich ciąża to tak zwana wpadka, czyli ciąża zupełnie nieplanowana. Jeżeli tak się zdarzy, nie oznacza to od razu, że dziecko urodzi się chore. Jeżeli kobieta jest zdrowa, na co dzień dba o siebie, to nie trzeba spodziewać się niczego strasznego. Warto jednak zaplanować zajście w ciążę, skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem albo przynajmniej jak najwcześniej zacząć regularnie zażywać kwas foliowy. To najważniejsza witamina w okresie przygotowań do ciąży. Kwas foliowy który wybrać? Na pewno dobrze doradzi tutaj lekarz ginekolog, pod którego opieką jest ciężarna kobieta. Bywają takie sytuacje, że trzeba zażywać więcej kwasu foliowego niż jest zapisane w ulotce.

Ciąża to szczególny stan

Niektórzy uważają, że ciąża to nie choroba. Takie podejście nie jest jednak właściwe. Niektórzy lekarze wypowiadający się obecnie w social mediach zwracają uwagę na to, z jakimi obciążeniami kobieta musi się borykać w ciąży oraz jak wpływa to na jej ciało i psychikę. Z tej analizy jednoznacznie wynika, że ciąża nie jest stanem normalnym, a każdej kobiecie w ciąży należy się odpoczynek. Respektuje to również prawo pracy. Kobieta w ciąży nie może wykonywać pewnych czynności w ramach obowiązków zawodowych. Jeżeli pracodawca nie jest w stanie dopasować do niej stanowiska pracy, musi zwolnić tę kobietę z wykonywania obowiązków służbowych. W praktyce jednak najczęściej kobieta po prostu udaje się na zwolnienie lekarskie, co nie jest dobre pod względem moralnym i etycznym. Warto dbać o siebie w okresie ciąży, aby zapewnić sobie bezproblemowy poród i aby urodzić zdrowe dziecko. Ciąża to tylko dziewięć miesięcy. Można przeorganizować swoje życie tak, aby na ten czas zatrzymać się i zwolnić, a organizm na pewno się odwdzięczy. Trzeba też pamiętać, że kobieta jest odpowiedzialna za siebie i za dziecko. Również bliskie otoczenie kobiety powinno o tym pamiętać i pomóc w codziennych obowiązkach i odciążyć przyszłą matkę.

Pełnowartościowe posiłki w formie napoju

Redakcja kobieta-trenuje.pl

Kobieta-Trenuje.pl – portal dla kobiet o sporcie, diecie, zdrowiu, modzie i urodzie. Podpowiadamy jak odpowiednio dbać o siebie i swój organizm. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

po 50 roku życia
okulary
adidasy damskie

Jesteś zainteresowany reklamą?