Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Pielęgnacja cery normalnej

9 kwietnia 2021 pielęgnacja twarzy


Niektórzy mówią, że nie ma czegoś takiego jak skóra normalna u osób dorosłych. Przeważnie występuje ona u dzieci i to najczęściej u tych bardzo małych, maksymalnie kilkuletnich, ewentualnie u nastolatków. Ale jak zawsze istnieją pewne wyjątki od tej reguły. Gdyby tak nie było, w sklepach nie pojawiałyby się kosmetyki do pielęgnacji twarzy normalnej, kierowane do osób dorosłych. A takie produkty jak najbardziej występują na rynku i są oczywiście kupowane przez klientów. Pielęgnacja twarzy w przypadku posiadania cery normalnej też musi przecież składać się z jakichś preparatów. A jak dba się o ten typ cery? Nie jest to sprawa trudna, skoro z założenia nie przysparza jakichś większych czy specjalnych problemów.

Skórze normalnej na pewno pomogą kosmetyki wzbogacane filtrami. Powinny mieć one SPF o wartości wynoszącej przynajmniej 15, a najlepiej i 30 bądź 40. Każdą skórę trzeba bowiem chronić przed promieniowaniem UV, a także przed innymi czynnikami, zwłaszcza tymi atmosferycznymi. Do cery normalnej kieruje się również nawilżające kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Pielęgnacja twarzy z ich pomocą okaże się skuteczniejsza i od razu wpłynie pozytywnie na wygląd skóry. Tego rodzaju kosmetyków (np. klasycznych nawilżających kremów) śmiało można używać przez cały rok. To właśnie one będą najlepiej chronić skórę przed wysuszeniem i podrażnieniem. A by odżywić ją i dodatkowo nawilżyć od środka, warto zwrócić uwagę na swoją dietę. Najlepiej uzupełnią ją suplementy diety z witaminami i minerałami.

Zobacz więcej na Dermamed Estetica

Pełnowartościowe posiłki w formie napoju

Redakcja kobieta-trenuje.pl

Kobieta-Trenuje.pl – portal dla kobiet o sporcie, diecie, zdrowiu, modzie i urodzie. Podpowiadamy jak odpowiednio dbać o siebie i swój organizm. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kremy na zimę ochronne

Kremy na zimę ochronne

29 grudnia 2022

pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja cery normalnej

9 kwietnia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?