kobieta-trenuje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Pierścionek zaręczynowy z brylantem - nieśmiertelna klasyka zawsze w modzie
Moda

Kupujemy pierścionek zaręczynowy z brylantem!

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taka chwila, gdy musi wybrać dla kobiety swojego życia pierścionek zaręczynowy. I choć decyzja o zaręczynach bywa dość trudna, to jednak nijak się ona ma do trudu, jaki trzeba włożyć w wybranie odpowiedniego pierścionka. Na co zatem trzeba zwracać uwagę, na jakie cechy charakterystyczne trzeba skierować wzrok, a także czegoś się wystrzegać podczas kupowania takiego pierścionka? Innymi słowy, wszystko, co trzeba wiedzieć o kupowaniu pierścionka zaręczynowego przedstawiamy w tekście poniżej.

Czy pierścionek zaręczynowy z brylantem to zawsze dobry wybór?

Jeśli chce się kupić doskonały i idealny pierścionek zaręczynowy, to pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas jego wybierania, to jaki będzie umieszczony w nim kamień. To właśnie on stanowi najważniejszy element całego pierścionka, a także w jednoznaczny sposób wpływa na jego cenę, a także na to, jak zostanie on odebrany, przez – miejmy nadzieję – przyszłą narzeczoną.

Najpopularniejsze i najchętniej kupowane są pierścionki zaręczynowe z brylantem, które posiadają jeden duży brylant, czyli odpowiednio oszlifowany diament. Jest to wybór najczęściej spotykany w sklepach jubilerskich, ponieważ wielu panom wydaje się, że tego właśnie oczekują od nich kobiety. Jak się jednak okazuje, często jest to spory błąd, ponieważ panie zamiast diamentu znacznie bardziej wolałyby na swoim palcu nosić pierścionek zaręczynowy z ametystem, rubinem czy też innym kamieniem szlachetnym. Nie zawsze musi to być diament. Oczywiście nie można przed zaręczynami zapytać wybranki serca, jaki kamień na pierścionku preferuje. Dobrym więc wyjściem jest podejrzenie tego, jak wygląda już noszona przez nią biżuteria. Nawet jeśli nie posiada ona konkretne kamienia, to być może jest przynajmniej utrzymana w kolorystyczne jednego z nich. Przykładowo, jeśli kobieta gustuje przede wszystkim w biżuterii o niebieskim zabarwieniu, można przyjąć, że bardzo mocno ucieszy ją pierścionek zaręczynowy z szafirem.

Z jakiego złota powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy?

Oczywiście konkretny kamień, który znajdzie się w pierścionku zaręczynowym, to nie wszystko, o czym trzeba wiedzieć podczas jego wybierania. Kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie można zapominać podczas kupowania pierścionka, to z jakiego będzie on wykonany rodzaju i koloru złota. Rzecz jasna najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest złoto żółte, lecz nie jest to jedyna możliwość dostępna na rynku. Coraz częściej bowiem spotkać się można z pierścionkami zrobionymi w całości ze złota białego lub też w połączeniu tych dwóch materiałów. Jeśli natomiast ktoś czuje się na tyle pewnie i odważnie, aby nieco zaszaleć z kolorem złota pierścionka zaręczynowego, to dla takiej osoby na rynku dostępna jest jeszcze wersja różowa. Jak więc widać wybór jest naprawdę spory i każdy znajdzie coś, co jego przyszła żona będzie sobie wysoko ceniła. Również i w tym wypadku dobrze jest jednak zaczerpnąć nieco informacji, za jaką odmianą złota przepada.

Na co jeszcze zwracać uwagę, kupując pierścionek zaręczynowy?

Wielu panów tak mocno skupia się na tym, jaki kamień wybrać do pierścionka, a także, z jakiego będzie on zrobiony złota, że aż zapominają oni o najbardziej praktycznej sprawie, czyli o rozmiarze. Jeśli kupi się za mały lub tez za duży, zepsuje to nieco efekt zaręczyn, gdy pierścionek nie będzie idealnie pasował na palec. Dlatego warto się więc przed oświadczanymi upewnić, czy wybrany rozmiar będzie odpowiedni. Najlepiej w tym celu wykraść jeden z pierścionków już używanych, aby jubiler mógł z niego pobrać rozmiar.