kobieta-trenuje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

wakacje z psem
Lifestyle

Gdzie wyjechać na wakacje z psem

Jeżeli ośrodek wczasowy chętnie przyjmuje osoby na wakacje z psem pod swój dach, to znaczy, że tam będzie dobrze zarówno psu, jak i jego właścicielowi. Zwykle są to placówki wypoczynkowe usytuowane wśród zieleni i dużych parków. Dzięki sporym wybiegom dla psów każdy zwierzak będzie mógł hasać sobie tam, ile tylko mu na to pozwolimy.

Czy warto zabierać ze sobą psa na wakacje?

Jak najbardziej warto poświęcić więcej swego czasu pupilowi w okresie urlopowym. Zazwyczaj wtedy, gdy chodzimy do pracy, nie mamy możliwości, by zapewnić swemu czworonogowi dużą ilość swej obecności.

Wyjazd na wspólne wakacje razem z pupilem to najlepiej spędzony czas. Pies, mając możliwość przebywania ze swym panem non stop, poczuje się bardzo szczęśliwy.

Ważne, by naprawdę zajmować się swym zwierzakiem podczas wypoczynku wakacyjnego. Jeżeli bowiem nie będziemy poświęcać swego czasu pieskowi, wtedy nic się w naszych relacjach z psem nie zmieni na lepsze.

Dlaczego dzieci są szczęśliwsze na wakacjach z psem?

Dzieci w sposób szczególny przywiązują się do swych czworonożnych przyjaciół. Jeżeli wyjeżdżamy z dziećmi na wakacje, a psa zostawiamy w domu, wówczas dzieci nie potrafią w pełni cieszyć się wakacjami.

Bardziej się nudzą i w sposób naturalny oraz bardzo silny tęsknią za psem. O wiele lepszym sposobem jest zabranie także psa na wakacje. Nie będziemy musieli aż tak bardzo dbać o wymyślanie dzieciom rozrywki.

Ten problem z wielką ochotą rozwiąże radość psa i jego obecność z dziećmi. Rozdzielanie tych dwu istot byłoby błędem. Szczególnie że sami sporo byśmy stracili na własnej swobodzie.

Czy pies może kąpać się w morzu na wakacjach?

W miejscach. gdzie w wodzie przebywają ludzie, jest zakaz wprowadzania psa do kąpieliska. Może on bowiem niechcący przestraszyć obce dzieci lub zrobić im krzywdę.

Zakaz kąpieli psa w morzu podyktowane jest też higieną. Niemniej w okresie upałów warto mieć wiaderko i nabrać morskiej wody do niego. Polewanie pieska wodą z wiadra przyniesie mu ochłodzenie.

Pies na plaży, tak jak w lesie winien być trzymany na smyczy. Powinien też mieć na pysku kaganiec. Musi on być w miarę duży, by zwierzak mógł swobodnie otworzyć pysk do ziewania.

Jaki kaganiec dla psa na wakacje?

Zawsze, czy to jesteśmy z psem na wakacjach, czy jedziemy z nim w pociągu lub autokarze, musi on mieć założony kaganiec. Wielu właścicieli zakłada swemu pupilowi nieodpowiedni kaganiec tzw. weterynaryjny.

Jest on ciasny, przez którego pies nawet ma problemy z oblizaniem warg. W okresie upałów grozi zwierzakowi przegrzaniem organizmu, a więc także może dostać udaru słonecznego.

Pies ma gruczoły potowe wyłącznie na języku. Jeżeli nie może go wysunąć, gdyż ciasny kaganiec mu to uniemożliwia, przyczyniamy się do cierpienia zwierzaka.

Przeczytaj więcej na ostre-ciecie.pl