kobieta-trenuje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

czy warto brać sterydy
Zdrowie

Czy warto brać sterydy? – poznaj zdanie fachowców w tym temacie!

Spora część młodych, jak i starszych osób rozpoczyna treningi na siłowni z myślą o nabraniu dodatkowej masy mięśniowej. Jednak z powodu braku zadowalających efektów, niektóre osoby zastanawiają się, czy warto brać sterydy. Z odpowiedzią na to specyficzne pytanie przychodzą nam osoby, które osobiście posiadają doświadczenie ze sterydami bądź też miały bliski kontakt z osobami, które były na cyklu sterydowym. Już teraz poznaj najciekawsze informacje, które udało nam się zdobyć.

Sterydy a osoby młode

Ogólne pytania o sterydy, ich skutki uboczne, efekty czy też zalety i wady, zadają przede wszystkim osoby młode, które mają tylko i wyłącznie jeden cel – nabrać dużej masy mięśniowej. I niestety, takie myślenie jest bardzo często dosyć zgubne. Nie dość, że takie osoby zaczynają stosować środki anaboliczne bez jakiejkolwiek wiedzy i okresowych badań lekarskich, to jeszcze namawiają do brania swoich rówieśników. Stąd też takim osobom kategorycznie zabrania się stosowania środków anabolicznych. Dlaczego?

Otóż w ich przypadku sterydy nie przyniosą żadnych większych efektów. A nawet jeśli takim osobom uda się zbudować jakiekolwiek mięśnie na cyklu sterydowym, to konsekwencje stosowania sterydów będą znacznie poważniejsze, aniżeli zysk z ich stosowania. Ponadto nieprzemyślany cykl sterydowy często kończy się tak, że po jego zakończeniu dana osoba wygląda jeszcze gorzej niż przed jego rozpoczęciem, a w dodatku bardzo mocno cierpi na tym także psychika człowieka.

Efekty po sterydach

Stosowanie środków anabolicznych może pozytywnie wpłynąć na organizm człowieka, jednak tylko i wyłącznie po spełnieniu kilku ważnych warunków. Przede wszystkim osoba chcąca zacząć brać sterydy powinna regularnie wykonywać ogólne badania lekarskie, a ponadto cykl sterydowy powinien być rozpisany przez osobę doświadczoną. Tylko i wyłącznie wtedy można mówić o tym, że sterydy przyniosą więcej pożytku, niż szkód.
Zresztą wystarczy spojrzeć na profesjonalnych zawodników z wielu różnych dyscyplin sportowych. Oni potrafią brać sterydy w sposób mądry, dzięki czemu dla nich sterydy są naprawdę wartościowe i poprawiają nawet ich ogólną jakość życia.

A więc czy warto brać sterydy czy nie warto?

Dochodząc do konsensusu należy stwierdzić, że temat zażywania sterydów powinien być rozpatrywany jedynie w kontekście osób, które mają już doświadczenie w danej dyscyplinie, a także posiadają środki finansowe na sam cykl sterydowy, jak i częste profilaktyczne badania zdrowia. Sterydy same w sobie przy mądrym stosowaniu mogą przynieść wiele korzyści, jednak przy nieumiejętnym stosowaniu mogą wyrządzić naprawdę ogromne negatywne konsekwencje w ludzkim życiu.