Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Co może wywołać zmarszczki w młodym wieku?

20 marca 2021 zmarszczki w młodym wieku


Zmarszczki to zmiany kojarzone jako nieodzowna zmiana upływu czasu i dojrzałego wieku. Jednak u niektórych osób pojawiają się zmarszczki w młodym wieku. Co może za to odpowiadać? Warto się tego dowiedzieć, by móc przeciwdziałać temu zjawisku – chyba nikt nie chce widzieć na swej twarzy zmarszczek, a zwłaszcza znacznie przedwcześnie!

Główny winowajca – słońce

Nawet osoby mieszkające w ciepłych krajach, jak Arabowie czy nawet Włosi i Hiszpanie, choć genetycznie do tego przystosowani i mający ciemniejszą skórę, nie są obojętni na wpływ słońca. Jest to praktycznie najsilniejszy czynnik wywołujący starzenie się skóry. Azjaci zaś, a szczególnie Azjatki, znani są ze skóry wyglądającej bardzo młodo nawet w dojrzałym wieku. Wystarczy spojrzeć na jej porcelanowy odcień, by zauważyć, że unikają oni słońca. Jednak fotostarzenie następuje nie tylko w czasie opalania. Powodujące je promienie UV przedostają się do Ziemi nawet w pochmurne dni, dlatego warto chronić swoją skórę kremem z filtrem UV, stosując go przez okrągły rok.
A kto jest szczególnie narażony na przedwczesne zmarszczki? Osoby, które mocno się opalają, nie tylko na słońcu, ale też w solarium, tym bardziej że zwykle chęć uzyskania silnej opalenizny pociąga za sobą rezygnację z kosmetyków ochronnych. W efekcie tego też skóra silnie się wysusza, a to także prosta droga do zmarszczek.

Makijaż

Kobiety malujące się każdego dnia, w dodatku mocno, i rozpoczynające swą przygodę z malowaniem w wieku kilkunastu lat, zawsze mają gorszą cerę niż ich rówieśniczki. Trudno się temu dziwić – kosmetyki do makijażu prawie zawsze wysuszają, a jeszcze gorzej działa ich zmywanie – demakijaż jest poważnym obciążeniem dla skóry. Poza tym nie brakuje pań, które demakijaż wykonują niedbale czy wręcz nierzadko kładą się spać z makijażem na twarzy. To prosta droga do niszczenia cery i szybkiego starzenia. Nie pomaga też stosowanie kosmetyków kiepskiej jakości, a niestety głównie takie znajdowały się w Polsce jeszcze kilkanaście lat temu. To między innymi z tego powodu dzisiejsze 30-latki, które często malowały się w tym czasie, dziś mogą mieć gorszą cerę niż osoby, które tego nie robiły (lub robiły rzadko).

Nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brak

Choć wydaje się, że najważniejszą rolę w pojawianiu się zmarszczek odgrywa wiek, można znacznie opóźnić pojawianie się takich zmian jeśli starannie dba się o swoją skórę. Analogicznie, jeśli pielęgnacji brakuje lub jest ona nieodpowiednia, zmarszczki mogą pojawić się w młodym wieku. Ma to miejsce przede wszystkim wtedy, gdy skórze permanentnie brakuje nawilżenia.

Pełnowartościowe posiłki w formie napoju

Redakcja kobieta-trenuje.pl

Kobieta-Trenuje.pl – portal dla kobiet o sporcie, diecie, zdrowiu, modzie i urodzie. Podpowiadamy jak odpowiednio dbać o siebie i swój organizm. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kremy na zimę ochronne

Kremy na zimę ochronne

29 grudnia 2022

pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja cery normalnej

9 kwietnia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?