Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

O czym trzeba wiedzieć, sięgając po suplementy odchudzające?

18 kwietnia 2021 suplementy odchudzające


Wiele osób nie wierzy w moc suplementów mających wspierać odchudzanie, inni zaś są skłonni upatrywać w nich nawet zagrożenia. Na pewno jednak warto sięgnąć po takie środki, szczególnie gdy stosowana kuracja odchudzająca opornie przynosi skutki. Takie preparaty mogą bowiem na przykład przyspieszyć spalanie tłuszczu czy wspomóc trawienie. Wpierw jednak warto zapoznać się z pewnymi informacjami.

Tylko sprawdzone środki

Po suplementy odchudzające często sięgają osoby zdesperowane, które nie mają wystarczająco silnej woli do tego, by schudnąć i liczą, że takie środki będą dla nich wybawieniem. Niestety, nie brakuje oszustów chcących wykorzystać tę desperację. Nie można zatem wybierać produktów niesprawdzonych, oferowanych na przykład na dziwnych stronach internetowych, z tajemniczo brzmiącym składem, którego nie można zweryfikować (np. bez podanych konkretnych nazw składników). Nie warto przy tym sugerować się zamieszczonymi na stronie opiniami, gdyż są one sponsorowane. By zagwarantować sobie efekty, ale też, co tak naprawdę jest jeszcze ważniejsze, bezpieczeństwo, najlepiej będzie kupować takie preparaty w aptece.

Zgodnie z zaleceniami

Niektóre osoby sięgają po preparaty mające wspomagać odchudzanie i są zawiedzione tym, że one nie działają. Czy na pewno jednak są stosowane zgodnie z zaleceniami producenta? Kluczowa jest systematyczność, gdy będzie się zażywać takie środki sporadycznie, z pewnością nie pomogą. Poza tym na efekty ich stosowania nierzadko trzeba poczekać, na przykład kilka tygodni. Analogicznie, nie można na własną rękę zwiększać dawek, na przykład chcąc schudnąć czy mając wrażenie, że preparat nie działa. To z kolei może doprowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem i w takim przypadku winą za to nie można obarczyć producenta, a jedynie siebie.

Tylko jako wsparcie

Jeśli ktoś sięga po suplement na odchudzanie, myśląc, że dzięki temu nie będzie musiał dbać o aktywność fizyczną i stosować diety, to może się tylko rozczarować. Takie środki mają tylko wspomagać odchudzanie, a nie całkowicie załatwić tę sprawę, o czym zresztą informację można znaleźć na każdym opakowaniu – warunkiem uzyskania szczuplejszej sylwetki jest umiarkowana aktywność fizyczna i lekka dieta.
Nie oznacza to jednak, że wobec tego takie środki są zbędne. Na pewno warto po nie sięgnąć. Będą dodatkowym wsparciem i motywacją. Mogą oddać wielkie zasługi zwłaszcza wtedy, gdy ma się do stracenie wiele kilogramów, gdyż dzięki takiemu wsparciu tempo odchudzania z całą pewnością będzie szybsze.

Pełnowartościowe posiłki w formie napoju

Redakcja kobieta-trenuje.pl

Kobieta-Trenuje.pl – portal dla kobiet o sporcie, diecie, zdrowiu, modzie i urodzie. Podpowiadamy jak odpowiednio dbać o siebie i swój organizm. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pełnowartościowe posiłki w formie napoju
białka w diecie

Źródła białka w diecie

24 kwietnia 2021

obliczanie zapotrzebowania kcal

Jesteś zainteresowany reklamą?