kobieta-trenuje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

skuteczny dezodorant
Uroda

Jak wybrać skuteczny dezodorant?

Pocenie się jest naturalnym i fizjologicznym procesem, dzięki któremu organizm reguluje temperaturę. Każdy się poci. Oczywiście jest grupa osób, która poci się bardziej intensywnie (osoby otyłe lub przewlekle chore), niemniej temat potu jest znany każdemu z nas. Obecnie na rynku jest szereg kosmetyków, które skutecznie przeciwdziałają poceniu i niwelują przykry zapach. Wybierając skuteczny dezodorant trzeba przestrzegać kilku zasad, ponieważ poza skutecznością nie powinien on mieć negatywnego wpływu na naszą skórę.

Jaki dezodorant będzie skuteczny?

Skuteczny dezodorant to taki, który niweluje przykry zapach potu i tworzy barierę ochronną przed jego nadmiernym wydzielaniem. Nie oznacza to jednak, że ma całkowicie zamknąć kanaliki potowe. Byłoby to niebezpieczne i niewskazane, gdyż zostałby całkowicie zaburzony proces termoregulacji. Skuteczny dezodorant powinien być również delikatny dla skóry, to niezwykle istotne, gdyż skóra pod pachami (szczególnie po depilacji) jest szczególnie narażona na podrażnienia i stany zapalne. Dlatego wybierając dezodorant należy zadbać o to, aby nie zawierał alkoholu w swoim składzie. Czytając etykietę należy również zwrócić uwagę na zawartość aluminium. Niestety duża część dezodorantów znanych marek w swoim składzie zawiera właśnie aluminium, które, przy dłuższym stosowaniu i kontakcie ze skórą, dostaje się do krwioobiegu i z biegiem czasu może wywołać różne choroby i dolegliwości.

Skuteczny dezodorant

Skuteczny dezodorant to również taki, który nie brudzi ubrań, zwłaszcza czarnych i nie tworzy zbijających się grudek pod pachami, co ma znaczenie zwłaszcza latem, kiedy nosimy koszulki bez rękawów. Co więcej, dobry dezodorant powinien skutecznie niwelować przykry zapach potu, który staje się niestety dość nieprzyjemny i intensywny zwłaszcza po wielu godzinach. Aby uniknąć tego problemu należy nie tylko stosować dezodorant, ale również starać się zakładać odzież wykonaną z naturalnych materiałów (np. lnu czy bawełny).
Dezodoranty, które znajdziemy w drogeriach są dostępne w aerozolu oraz w kulce. Ich skuteczność jest podobna, a wybór zależy od naszych preferencji. Dezodorant w kulce zostawia na dłużej uczucie wilgotności pod pachą, co dla wielu osób jest uciążliwe. Dezodorant w sprayu już po kilku chwilach pozostawia uczucie suchości i świeżości pod pachami.
Warto również pamiętać, aby każdorazowo dezodorant stosować na suchą i czystą skórę. Niewiele wskóramy, jeśli użyjemy dezodorantu w ciągu dnia, kiedy skóra jest już spocona i nieprzyjemnie pachnie.