Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak zrobić olejek do masażu?

19 marca 2021 jak zrobić olejek do masażu

Masaż jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych form relaksu po całym dniu pracy. Trudno jednak wyobrazić sobie robienie masażu bez odpowiednich preparatów. Aby odpowiednio wykonać masaż, konieczne jest zaopatrzenie się w olejek lub oliwkę do tego przeznaczoną. Oczywiście w sklepach kosmetycznych dostępnych jest wiele gotowych produktów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki produkt wykonać samodzielnie w domu. Jak zrobić olejek do masażu?

Olejki do masażu

Olejki do masażu to kosmetyki w formie płynnej, które stanowią połączenie naturalnych olejów z aktywnymi składnikami rozpuszczalnymi w tłuszczach. Składniki te są zwykle pochodzenia roślinnego, a prawdziwy olejek do masażu nie zawiera w swoim składzie wody.

Z uwagi na swoje wyjątkowe właściwości, olejek do masażu nie tylko ułatwia prawidłowe przeprowadzenie zabiegu, ale także sprawia, że masaż staje się dużo przyjemniejszy. Skład większość gotowych olejków do masażu jest tak prosty, że z powodzeniem można go odtworzyć w domowym zaciszu. Co więcej, wystarczą do tego tylko dwa produkty.

Jak zrobić olejek do masażu?

Samodzielne wykonanie olejku do masażu jest dziecinne proste. Wystarczy przygotować ciemną butelkę, olej bazowy oraz olejek eteryczny. Powszechnie uważa się, że najlepszym olejem bazowym do przygotowania domowego olejku do masażu jest rafinowany olej rzepakowy. Oczywiście inną opcją jest równie popularna oliwa z oliwek, choć nie każdemu będzie pasował jej intensywny zapach na skórze. Olej rzepakowy jest z kolei olejem bezwonnym, dzięki czemu łatwiej będzie stworzyć nam wybraną kompozycję zapachową z pomocą olejków eterycznych.

Wybór kompozycji zapachowej olejku do masażu jest już sprawą całkowicie indywidualną, a szeroki wybór olejków eterycznych sprawia, że można stworzyć naprawdę niepowtarzalną kompozycję. Warto jednak wiedzieć, że każdy zapach należy do innej nuty, przez co jego właściwości i zastosowanie będą się od siebie znacząco różnić.

Nuty zapachowe olejków eterycznych

Każdy olejek eteryczny należy do jednej z określonych nut zapachowych, co oznacza, że każdy zapach znajdzie inne zastosowanie. Górna nuta to zapachy energetyzujące i pobudzające. Idealnie sprawdzą się w sytuacji, gdy masaż ma służyć stymulująco. Takie zapach nie pozostają długo na skórze, a ich przykładem może być olejek eukaliptusowy czy pomarańczowy. Nuta środkowa, czyli zapachy takie jak na przykład lawenda, mają działanie kojące i relaksujące. Z kolei zapachy z nuty bazowej są najtrwalsze i mogą utrzymywać się na skórze nawet kilka dni. Przykładem takiego olejku jest olejek różany.

Pełnowartościowe posiłki w formie napoju

Redakcja kobieta-trenuje.pl

Kobieta-Trenuje.pl – portal dla kobiet o sporcie, diecie, zdrowiu, modzie i urodzie. Podpowiadamy jak odpowiednio dbać o siebie i swój organizm. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kremy na zimę ochronne

Kremy na zimę ochronne

29 grudnia 2022

pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja cery normalnej

9 kwietnia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?