kobieta-trenuje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

peeling do cery naczynkowej
Uroda

Peeling do cery naczynkowej, wrażliwej czy trądzikowej – o czym warto wiedzieć?

Peeling to jeden z najważniejszych zabiegów, jakich potrzebuje każda skóra, bez wyjątku. Niektóre osoby uważają, że nie powinno się złuszczać cery naczynkowej, bardzo wrażliwej czy suchej. Można spotkać się też z przekonaniem, że niepolecane jest wykonywanie peelingu na cerze trądzikowej, gdyż skutkuje to roznoszeniem zarazków, podczas gdy w jej przypadku usuwanie zrogowaciałych komórek martwego naskórka jest szczególnie ważne! O czym jeszcze warto wiedzieć?

Peeling musi być systematyczny

Peeling nie tylko trzeba wykonywać na skórze każdego rodzaju, ale trzeba też robić to systematycznie, dopasowując jednocześnie częstotliwość do swoich potrzeb. Skóra trądzikowa zwykle szybko rogowacieje, dlatego konieczne będzie wykonywanie peelingu co 2-3 dni, tak samo jak w przypadku skóry ogólnie tłustej czy mieszanej. Skóra wrażliwa, na przykład sucha czy naczynkowa, także potrzebują tego zabiegu, ale z mniejszą częstotliwością. W tym przypadku jednak także warto zachować systematyczność, gdyż peeling wykonywany raz na kilka tygodni nie zdziała wiele.

Dopasowany do rodzaju skóry

Stosowany preparat musi być też dobrze dopasowany do typu i kondycji skóry. Szczególnie delikatny musi być peeling do cery naczynkowej, ale warto też ogólnie zwracać uwagę na podatność swej cery na podrażnienia i uszkodzenia. Jeśli źle reaguje ona na ostre, trące drobinki, dużo lepiej będzie sięgnąć po peeling enzymatyczny. Taki produkt jest znacznie mniej popularny i przez to rzadziej spotykany niż peeling mechaniczny, ale warto zadać sobie trud z jego poszukaniem niż na przykład w ogóle zrezygnować z zabiegu złuszczania. Co ważne, dobrze trzeba dobrać rodzaj peelingu także w przypadku stosowania metod domowych. Ostre drobinki soli czy cukru mogą okazać się dla niektórych rodzajów skóry zbyt agresywne – wówczas dobrym wyborem będzie znacznie łagodniejsza kawa.

Peeling chemiczny – warto wziąć go pod uwagę

Chcąc mieć gładką, czystą i zdrową cerę, warto też wziąć pod uwagę peelingi medyczne, czyli chemiczne, wykonywane w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Są one dobrym uzupełnieniem dla domowych zabiegów, choć mają znacznie intensywniejsze działanie – pozwalają na przykład pozbyć się zaskórników i niedoskonałości cery takich jak przebarwienia czy blizny. Co ciekawe, takie dość inwazyjne peelingi można wykonywać nawet na skórze wrażliwej, jak naczynkowa, wystarczy tylko dobrać odpowiedni, łagodniejszy kwas i jego stężenie. Kwasy można też stosować w domowych warunkach, ale trzeba zachować daleko idącą ostrożność.