kobieta-trenuje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

ćwiczenia na pośladki
Sport

Najlepsze ćwiczenia na pośladki

Krągłe i jędrne pośladki pozbawione cellulitu to marzenie niemal każdej kobiety. Takie marzenie jest absolutnie możliwe do spełnienia, pod warunkiem, że niestraszna jest nam regularna, ciężka praca. Jak wiadomo, osiągnięcie satysfakcjonujących efektów nie jest możliwe bez wysiłku.

Najlepsze ćwiczenia na pośladki

Trenerzy fitness są zgodni co do tego, że jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń na pośladki jest unoszenie miednicy w pozycji leżącej na plecach. Jest to niesamowicie proste ćwiczenie, do którego nie potrzebujemy żadnych akcesoriów. Co więcej, można je wykonywać w domowym zaciszu, na przykład oglądając serial.

Wystarczy rozłożyć matę i położyć się na niej na plecach. Ręce powinny być ułożone swobodnie wzdłuż tułowia. Nogi należy zgiąć w kolanach, a stopy oprzeć o podłogę w odległości kilkunastu centymetrów od siebie. Następnie należy wysoko unieść pupę, napinając przy tym mięśnie pośladków. Po kilku sekundach w takiej pozycji można wrócić do pozycji początkowej, po czym należy powtórzyć ten sam ruch kilkadziesiąt razy.

Ćwiczenie to może z czasem ulegać różnym modyfikacjom. Najlepsze efekty przynosi unoszenie i prostowanie jednej nogi w momencie, gdy pupa jest uniesiona, a ciało od kolan do barków tworzy linię prostą. Aby zachować równowagę w takiej pozycji, nasze ciało będzie musiało pobudzić do pracy kolejne partie mięśni. Ćwiczenie to można wzmocnić jeszcze bardziej, jeśli wykonamy je z obciążeniem. Idealnie sprawdzi się do tego miękki corebag. Ćwiczenie z obciążeniem będzie zdecydowanie cięższe do wykonania, ale jednocześnie jego efekty będą z pewnością szybsze i lepiej widoczne.

Jędrne pośladki a zdrowe odżywianie

Wielu trenerów fitness podkreśla, jak ważne do utrzymania prawidłowej sylwetki jest zdrowe odżywianie. Jędrna pupa pozbawiona cellulitu to efekt zarówno wielogodzinnych ćwiczeń, jak i prawidłowo zbilansowanej diety. Jeśli zależy nam na ładnej, krągłej pupie musimy raz na zawsze pożegnać się z wszelkiego rodzaju fast foodem i wysoko przetworzoną żywnością. To właśnie sztuczne, przetworzone produkty przyczyniają się do odkładania tłuszczu w okolicach pupy i powstawania cellulitu.

Do swojej diety należy wprowadzić dużą ilość warzyw, zdrowych ryb morskich oraz wysokiej jakości białka. Konieczne jest ograniczenie cukru i prostych węglowodanów, które sprzyjają powstawaniu cellulitu. Niezwykle ważne jest także regularne nawadnianie organizmu. Powszechnie uważa się, że każdy człowiek powinien wypijać około dwóch litrów wody codziennie. Osoby, które są wyjątkowo aktywne w ciągu całego dnia, powinny zwiększyć ilość wypijanej wody nawet dwukrotnie. Oprócz tego należy unikać alkoholu, który dla pięknego i zdrowego ciała jest wrogiem numer jeden. Jeśli więc zależy nam na jędrnych i gładkich pośladkach, powinniśmy z niego całkowicie zrezygnować lub przynajmniej bardzo mocno ograniczyć.