kobieta-trenuje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

tłuszcze w diecie
Dieta

Tłuszcze w diecie – czy są potrzebne?

Podstawą zdrowia jest zbilansowana dieta. Czy ze swojego jadłospisu można wykreślić źródła tłuszczu? Absolutnie nie. Niektórzy ludzie jednak bardzo obawiają się tego składnika w swoim menu. Dlaczego? Tłuszcz uchodzi za przyczynę otyłości. Należy jednak bliżej przyjrzeć się węglowodanom.

Tłuszcz i zdrowie

Źródła tłuszczu w diecie są niezwykle potrzebne, szczególnie kobietom. Jeżeli tłuszczu zabraknie, to z pewnością można spodziewać się problemów z układem hormonalnym. Kobieta może nadmiernie stracić na wadze, zatrzyma się krwawienie miesiączkowe, wahania hormonalne będą coraz większe, w efekcie mogą pojawić się nawet problemy z niepłodnością. Konieczne będzie wdrożenie leczenia. Można tego wszystkiego uniknąć, dbając o zbilansowaną dietę, każdego dnia. Zdrowe tłuszcze w diecie odpowiadają także za zdrową cerę. Przy problemach z trądzikiem i innych problemach dermatologicznych tłuszcz w diecie jest obowiązkowy. Każdy dermatolog może to potwierdzić. Trzeba jednak wybierać zdrowe tłuszcze pochodzenia roślinnego, a nie zwierzęcego. Taki wybór nie ma nic wspólnego z kwestiami etycznymi i pochwałą wegańskiego stylu życia. Chodzi tylko i wyłącznie o zdrowie.

Oleje roślinne

Trzeba skupić się na wyborze właściwych źródeł tłuszczu. Oliwa z oliwek jest szczególnie popularna w Grecji, wielu Greków zawdzięcza jej zdrowie i długie życie. W Polsce popularny jest raczej olej słonecznikowy i rzepakowy. Tego drugiego można używać do smażenia. Popularny jest też olej kokosowy. Wiele osób wykorzystuje go nie tylko do celów spożywczych, ale również kosmetycznych. Jednak przy pomocy oleju kokosowego można usmażyć wiele smacznych potraw. Niektórzy ludzie w ogóle nie posiadają oleju w swojej kuchni. Jednak w ich diecie nie brakuje tłuszczu. Jedzą sporo orzechów, migdałów, w ten sposób zaspokajając dzienne zapotrzebowanie na tłuszcz. Warto zorientować się, ile wynosi to dzienne zapotrzebowanie w przypadku każdego człowieka. Może okazać się, że ktoś zjada za mało albo za dużo tłuszczu.

Organizm pragnie tego, co najlepsze

Warto zadbać o to, aby w diecie nie brakowało tłuszczu, węglowodanów i białka. Każdy człowiek musi znaleźć swój indywidualny sposób na zdrowe odżywianie się. Nie zawsze będzie to dieta skopiowana z książki. Warto eksperymentować i sprawdzać, po jakich produktach samopoczucie jest dobre, a po jakich produktach niekoniecznie. W ten sposób można odkryć swoje alergie i nietolerancje pokarmowe. Pomoc dietetyka była bardzo przydatna. Taka osoba spędziła wiele godzin na zgłębianiu tajników zdrowego odżywiania się tak, aby dostarczyć organizmowi wszystko to, co najlepsze.