kobieta-trenuje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

modne ubrania sportowe
Sport

Modne ubrania sportowe – idealne podczas treningu i na co dzień

Ubrania sportowe to nie fanaberia. Są istotną częścią treningu i należą do jednych z ważniejszych elementów dla osoby aktywnej fizycznie. Okazuje się, że ciuchy te znajdują zastosowanie także w codziennych stylizacjach i mają niemałe znaczenie w świecie mody. Jak łączyć sport z casualem? Co jest najważniejsze w treningowych ubraniach?

Na trening w stylowym wydaniu

Każda osoba praktykująca regularną aktywność fizyczną doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest dobrej jakości strój do ćwiczeń. Sportowe ubrania powinny być przede wszystkim wygodne, trwałe, posiadać właściwości wentylujące powietrze i zapobiegające tworzeniu się nieprzyjemnych zapachów podczas wysiłku. Choć są to najważniejsze kryteria, które powinny towarzyszyć przy wyborze ciuchów do ćwiczeń, nie warto spychać na dalszy plan estetyki i gustowności. Siłownie i ośrodki sportowe stały się miejscem, w którym nie tylko dba się o swoją kondycję, ale także ukazuje swój styl i własne „ja”. Poza tym, ćwiczenie w czymś, co współgra z indywidualnym gustem, jest znacznie bardziej przyjemne. Nie da się całkowicie pominąć aspektów modowych, które, mimo że są drugoplanowe, także odgrywają swoją rolę w świecie sportu.

Streetwear, czyli ulica ze sportowym akcentem

Trudno nie zauważyć, że dresowe komplety, joggersy lub oversize’owe bluzy przestały być już tylko rzeczami, które nadają się głównie do noszenia po domu lub na trening. Na dobre zagościły w codziennych stylizacjach, łącząc się zarówno z niezobowiązującymi dodatkami, jak i eleganckimi wyborami. Modne ubrania sportowe, ze względu na ponadprzeciętną wygodę noszenia oraz uniwersalny charakter, są chętnie wybierane przez młodszych i starszych, negując stereotypowe opinie, które traktują odzież streetwearową jako stylistykę głównie młodzieżową. Moda uliczna pozwala na wiele kombinacji, w których sportowe akcenty wychodzą na pierwszy plan lub też są ciekawym i minimalistycznym dodatkiem do reszty. Kontrastowe połączenia nie są dzisiaj uważane za brak wyczucia modowego – wręcz przeciwnie – przyciągają wzrok kreatywnością i niebanalnością. Z powodzeniem można wypróbowywać looki, takie jak:

– sneakersy do sukienki,
– bluza z kapturem do eleganckich spodni,
– joggersy do przylegającej bluzki lub body.

Dzięki takim połączeniom modne ubrania sportowe mają szansę „zaistnieć” znacznie częściej niż podczas aktywności fizycznej, stając się uniwersalnymi, stylowymi i praktycznymi jednocześnie.

Trening i codzienne życie to dla wielu osób równoległe rzeczywistości. Dzięki modowym rozwiązaniom można do woli korzystać z estetyki sportowej i dopasowywać ją na własny użytek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *