Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Trening fitness w domowym zaciszu

10 marca 2021 trening fitness

Obecna sytuacja na świecie jest wyjątkowo niekorzystna dla osób, którym zależy na utrzymaniu czy zbudowaniu wymarzonej sylwetki. Zamknięte siłownie i kluby fitness to prawdziwa zmora dla wszystkich, którzy do tej pory prowadzili aktywny tryb życia. Co więcej, praca i nauka zdalna oraz ograniczone przebywanie w strefach publicznych przyczyniło się do tego, że wielu osobom doszło kilka niepotrzebnych kilogramów. Jak poradzić sobie z nim w takiej sytuacji? Odpowiedzą jest trening fitness w domu.

Dla kogo trening fitness?

Różnorodność zajęć fitness sprawia, że śmiało można nazwać ten rodzaj aktywności sportem dla wszystkich. Pod samym słowem 'fitness’ kryje się niesamowicie szeroki wybór ćwiczeń, które może wykonywać każdy bez względu na wiek, płeć czy poziom zaawansowania.

Wybór zestawu ćwiczeń dla siebie jest sprawą bardzo indywidualną. Pod uwagę należy wziąć takie czynniki jak stan zdrowia, ogólna kondycja fizyczna, dotychczasowa aktywność, wiek oraz temperament. Warto też wcześniej ustalić, jaki jest cel wykonywania takich ćwiczeń i jakiego efektu oczekujemy po pewnym czasie. Osoby zupełnie początkujące muszą pamiętać, aby zacząć od lekkich i łagodnych ćwiczeń, które stopniowo mogą przybierać bardziej zaawansowaną formę.

Trening fitness w domu

Ćwiczenia fitness z powodzeniem można wykonywać także w domowym zaciszu. Bardzo często zdarza się, że jedynym powodem, dla którego część osób nigdy wcześniej nie zdecydowała się na zorganizowany treningu fitness, był brak pewności siebie lub nieuzasadniony lęk przed ćwiczeniami w towarzystwie innych osób.

Obecnie wielu trenerów fitness zdecydowało się na organizację zajęć w formie online. Wystarczy znaleźć trochę wolnego miejsca w domu, włożyć wygodny strój i włączyć nagranie, w którym instruktor krok po kroku przeprowadzi nas przez cały trening.

Zalety i wady treningu fitness w domu

Aktywność fizyczna ma niesamowity wpływ nie tylko na ciało, ale także na psychikę. Trening w domu jest zatem idealną okazją do tego, aby rozładować napięcie, zrzucić zbędne kilogramy i wyrzeźbić sylwetkę. Ponadto, dużą zaletą treningu fitness w domu jest spora oszczędność, zarówno pieniędzy, jak i czasu, który zwykle poświęcalibyśmy na dojazd do klubu.

Niestety trening fitness w domu ma też swoje wady. Do najpoważniejszej z nich zalicza się brak realnego instruktora, który w razie potrzeby skoryguje naszą sylwetkę. Taka interwencja może uchronić nasz przed wieloma kontuzjami. Inną niedogodnością podczas wykonywania ćwiczeń fitness w domu może być ograniczona przestrzeń lub przerywanie treningu przez innych domowników.

Pełnowartościowe posiłki w formie napoju

Redakcja kobieta-trenuje.pl

Kobieta-Trenuje.pl – portal dla kobiet o sporcie, diecie, zdrowiu, modzie i urodzie. Podpowiadamy jak odpowiednio dbać o siebie i swój organizm. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

czy kulturystyka jest zdrowa
rodzaje aktywności fizycznej
trening fitness

Jesteś zainteresowany reklamą?