kobieta-trenuje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

naturalne kosmetyki do opalania
Uroda

Drogeryjne i naturalne kosmetyki do opalania – po co warto sięgnąć?

Opalanie się bez stosowania kosmetyków jest na pewno bardzo złym pomysłem, bo nawet jeśli komuś nie zależy na ochronie skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV (a to ogromny błąd), trzeba zadbać o nawilżenie skóry, gdyż słońce mocno ją wysusza. Jest to ważne nie tylko dla jej kondycji, ale też zachowania dłuższy czas pięknej opalenizny, inaczej bowiem sucha skóra szybko się złuszczy, a wraz z nią – opalenizna. Zresztą sucha skóra nigdy nie wygląda ładnie.

Co warto wybrać?

Na rynku znaleźć można wiele produktów do opalania, a zdecydowanie najważniejsze są preparaty z filtrami UV. Sięgać po nie powinny wszystkie osoby, nie tylko ze skórą wrażliwą, skłonną do oparzeń i bardzo jasną czy też na początku opalania. Najpierw można sięgnąć po wyższy filtr, a potem, gdy skóra przyzwyczai się do słońca, po niższy. Wiele osób tego jednak nie robi, gdyż obawiają się, że przez takie preparaty nie będą się opalać. Faktem jest, że przy ich stosowaniu opalenizna pojawia się wolniej i nie jest tak intensywna, a jeśli filtr jest naprawdę wysoki, może blokować to zjawisko. Poza tym warto wiedzieć, że kremy z filtrami UV blokują syntezę skórną witaminy D, a jest ona bardzo ważna dla zdrowia. Zaleca się więc, by przez jakiś czas pozostawać na słońcu bez takiej ochrony – ale z umiarem, gdyż promienie UV powodują nie tylko poparzenia, ale też czerniaka i fotostarzenie skóry.

Przyspieszacze opalania

Zdecydowanie więcej jednak osób przebywających na słońcu, na przykład na wakacjach, chce nie tyle ochronić się przed słońcem, co właśnie jak najwięcej z niego skorzystać, a przede wszystkim uzyskać mocną, intensywną opaleniznę. Bez tego nie widać, że było się na wakacjach, na pewno więc takie osoby można zrozumieć. Oczywiście stosowanie przyspieszaczy nie jest dobre z punktu widzenia zdrowia skóry, ale za to można dzięki temu skrócić czas przebywania na słońcu, gdyż długie wylegiwanie się na nim po prostu nie będzie konieczne. W dodatku dobre preparaty tego rodzaju pozwalają nawilżać skórę, więc chronią ją przed wysuszeniem.

Naturalne kosmetyki do opalania – co można wybrać?

Dobrym wyborem będą też naturalne produkty, szczególnie gdy korzysta się z nich na co dzień i ma się je pod ręką. Świetnym wyborem będą szczególnie olej kokosowy, a także masło kakaowe. Zachwycają one zapachem, są naturalne, a więc nie szkodzą skórze, a przy tym świetnie ją pielęgnują, co w czasie ekspozycji na słońce jest bardzo ważne. W dodatku masło kakaowe pogłębia odcień opalenizny, dzięki czemu ciało wygląda fantastycznie.